O nas

Zajmujemy się projektowaniem architektoniczno-urbanistycznym. W obszarze naszych działań znajdują się przede wszystkim zespoły mieszkaniowe z obiektami towarzyszącymi, obiekty użyteczności publicznej, a także plany urbanistyczne zespołów miejskich. Naszym celem jest przekształcanie przestrzeni dla potrzeb przyszłych użytkowników w sposób sprzyjający współżyciu ludzi i natury.

Pracownię prowadzi troje partnerów: Marek Budzyński (profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej), Zbigniew Badowski i Krystyna Ilmurzyńska (również absolwenci WAPW).

Początki pracowni sięgają 1976 roku, gdy rozpoczęła się współpraca Marka Budzyńskiego (generalnego projektanta Ursynowa Północnego) ze Zbigniewem Badowskim. Znaczące projekty z tego okresu m.in. kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, plan regulacyjny Al. KEN na Ursynowie Północnym, zespół mieszkaniowy przy Pasażu Ursynowskim, gmach Sądu Najwyższego i biblioteka UW, ambasada RP w Berlinie (niezrealizowana). Od wygranego konkursu na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie (2000) Marek Budzyński prowadzi pracownię Marek Budzyński – Architekt. W 2003 roku do pracowni dołączyła Krystyna Ilmurzyńska. Nasze najbardziej znaczące realizacje to zespół mieszkaniowy „Pod Brzozami” w Warszawie, Opera Podlaska w Białymstoku, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Pracownia wygrała wiele konkursów, w tym na Sąd Rejonowy w Rzeszowie (2002), Krajobrazową Drogę Krzyżową na Wzgórzu Chełmskim (2003), Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach (2013).